Kolonie i Obozy
Sycyliazdjecie
SYCYLIA
Wulkaniczna Przygoda na Wyspie
Obóz młodzieżowy 13-18 lat

Giardini Naxos

MIRABILANDIA - GIARDINI NAXOS - TAORMINA - RZYM - POMPEJE - NEAPOL - WIEDEŃ

MIEJSCOWOŚĆ -  Giardini Naxos jedna z najstarszych miejscowości na Sycylii. Sama wyspa w dawnych czasach była najważniejszym krajem świata antycznego. Obecnie perełka Morza Śródziemnego, na której góruje majestatyczna Etna – największy czynny wulkan Starego Kontynentu. Sycylia to miejsce, w którym „morze zlewa się z niebem” ze wspaniałymi, piaszczystymi plażami i urozmaiconą linią brzegową, gdzie ciepła woda pozwala na kąpiele morskie od wiosny do późnej jesieni.

ZAKWATEROWANIE - Wioska Turystyczna Villaggio Alcantara*** - kompleks hotelowy położony na wschodniej stronie wyspy, wśród zieleni drzew cytrusowych u stóp Taorminy, ok. 750 m od plaży (żwirkowa) i 2,5 km od pięknej piaszczystej plaży miejskiej. Ośrodek to zespół murowanych 2 piętrowych budynków. Zakwaterowanie w 3 - 4 osobowych pokojach lub w 4 – 5 osobowych apartamentach, wszystkie z łazienkami i klimatyzacją.
www.villaggioalkantara.it

DO DYSPOZYCJI UCZESTNIKÓW – Na terenie obiektu bogate zaplecze rekreacyjne: basen, kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne, plac zabaw, restauracja, bar, sala TV.
Ośrodek oferuje bardzo fajne całodzienne animacje dla dzieci i młodzieży.

WYŻYWIENIE  - Na Sycylii 3 posiłki dziennie; wzmocnione śniadanie (pieczywo, sery, szynka, pomidory, jajka, dżem, mleko, płatki, herbata, kawa); lunch - podawane są na zmianę: pizza, hot dog, sandwicze z wędliną i żółtym serem; obiadokolacja w formie ciepłego dwudaniowego posiłku (kuchnia włoska), do posiłków woda, a dodatkowe napoje osobno płatne. Wyżywienie na Sycylii zaczynamy lunchem w dniu przyjazdu i kończymy śniadaniem w dniu wyjazdu. Dodatkowo podczas obozu, obiadokolacja i śniadanie w Rzymie oraz ciepły lunch w Mirabilandii. W drodze powrotnej dodatkowe posiłki piknikowe według programu.

TRANSPORT - autokar  o podwyższonym standardzie, wyposażony w WC, DVD, barek.

UWAGA: na trasach krajowych istnieje możliwość przejazdu autokarem o niższym standardzie, busem, samochodem osobowym, transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej, a także możliwość związanych z tym ewentualnych przesiadek. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej ilości uczestników (min. 6 osób). Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości - szczegółowe informacje w biurze.

UBEZPIECZENIE -  Koszty Leczenia w podróży zagranicznej do 10.000 euro, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 2000 euro oraz bagaż do 200 euro (AXA).

TERMINY I CENA:
01.07-11.07 2019 rok - Cena do 28.02.2019 - 1989 zł. Cena do 30.04.2019 - 2039 sł. Cena Regularna - 2089 zł.
19.07-29.07 2019 rok - Cena do 28.02.2019 - 1989 zł. Cena do 30.04.2019 - 2039 sł. Cena Regularna - 2089 zł.

*promocja ważna do podanego terminu lub do wyczerpania miejsc z puli promocyjnej;
oferta liczona po kursie euro 4,25 zł


W CENĘ WLICZONO – transport, zakwaterowanie - 5 noclegów w hotelu na Sycylii, 1 nocleg tranzytowy ze śniadaniem i obiadokolacją w hotelu**/*** w okolicach Rzymu, wyżywienie wg programu, ubezpieczenie, opiekę wykwalifikowanej kadry, ratownika, miejscową opiekę medyczną, podatek VAT, opłatę za Krajowy Fundusz Turystyczny

W CENĘ NIE WLICZONO – obowiązkowej opłaty (75 Euro) za usługi przewodnickie po Wiedniu, Rzymie i Pompejach, przejazdy komunikacją miejską po Wiedniu i Rzymie, wstępu do Parku Mirabilandia, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, świadczeń niewymienionych w ofercie. Opłaty klimatycznej* w ośrodku na Sycylii – 3,5 E/os

Dopłat do miejsc wsiadania (obowiązkowo): Gdańsk +180 zł, Tczew +180 zł, Malbork +180 zł, Toruń +160 zł, Bydgoszcz +160 zł, Warszawa +100 zł, Łódź +100 zł, Lublin +120 zł, Rzeszów +100zł, Tarnów +100zł, Częstochowa +100zł, Piotrków Trybunalski +100zł, Radom +80zł, Kielce +80, Katowice + 50 zł Kraków + 50, Lębork + 220 zł (antenka realizowana z Lęborka do Gdańska samochodem osobowym, busem lub pociągiem przy min. 3 osobach chętnych)

*cena opłaty klimatycznej może ulec zmianie w 2019r. Aktualne informacje na stronie Włoskiej Organizacji Turystycznej.

Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:
    • ubezpieczenie od chorób przewlekłych (CP) + 120 zł
    • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + 3% wartości obozu
    • ubezpieczenie gwarancji niezmienności ceny bez względu na koszt paliwa i kursy walut + 80 zł

Ramowy program:

1 dzień:
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd nocny do MIRABILANDII.

2 dzień:
Dojazd do Mirabilandii w godzinach porannych. Śniadanie we własnym zakresie. Całodzienna zabawa w MIRABILANDII, w jednym z NAJWIĘKSZYCH PARKÓW ROZRYWKI W EUROPIE. Wewnątrz parku 7 stref tematycznych, 44 atrakcje (karuzele, kolejki górskie itp.), restauracje i bary. Przez cały dzień odbywają się spektakle wśród zieleni i wody (3 jeziora, 7 fontann, 14 wodospadów). Znajdziemy tutaj ogromne koło Diabelskiego Młynu o wysokości ok 100m, gigantyczną kolejkę górską Katun, spływ korytem rzecznym imitującym Rio Bravo.  Podczas pobytu lunch w formie ciepłego posiłku. Wieczorem wyjazd w dalszą podróż na Sycylię. 

3 dzień:
W trakcie podróży śniadanie w formie piknikowej. Dojazd do hotelu, zakwaterowanie. Pierwsze świadczenie – lunch w hotelu. Początek realizacji programu.


3 - 8 dzień:
Realizacja programu:
    • Wypoczynek, plażowanie, kąpiele w morzu,
    • Animacje prowadzone przez włoskich animatorów w hotelu i przy basenie,
    • Rozgrywki sportowe,
    • Wieczory animacyjne, 
    • Wycieczka do TAORMINY: zwiedzanie teatru grecko-rzymskiego dla chętnych (bilet około 10 Euro), spacer główną ulicą miasta od Bramy Messyńskiej do Bramy Katańskiej, Katedra św. Mikołaja, Palazzo Corvaja, taras widokowy i Wieża Zegarowa na Placu IX Kwietnia. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

8 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Dalsza realizacja programu – NEAPOL, POMPEJE.
Zwiedzanie Neapolu – urokliwego miasta z wąskimi uliczkami i starymi kamienicami słynącego z pysznej pizzy napoletana oraz Pompeje - ruiny starożytnego miasta zniszczonego w trakcie wybuchu Wezuwiusza w 79 r n.e. Możliwość zakupienia ciepłego posiłku (płatne we własnym zakresie ok. 8-12 euro, nieobowiązkowo). Dojazd do hotelu w okolicy Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.

9 dzień:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do RZYMU. Zwiedzimy miasto z przewodnikiem: Plac i Bazylika św. Piotra w Watykanie, Zamek Anioła, Piazza Navona i Fontanna 4 Rzek, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki i Kapitol, Forum Romanum, Koloseum. Nocny przejazd do WIEDNIA. 

10 dzień:
Dojazd do WIEDNIA w godzinach porannych. Śniadanie piknikowe. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: reprezentacyjna aleja Ring, pałac władców Austrii Hofburg, malownicze uliczki starego miasta, neogotycki Ratusz, dom Mozarta, Katedra św. Szczepana. Przejazd metrem do Schonbrunn - letniej rezydencji Habsburgów. Spacer po zespole pałacowym. Możliwość zakupienia ciepłego posiłku (płatne we własnym zakresie ok. 5-10 euro, nieobowiązkowo). Wspólna kolacja w postaci piknikowej.

11 dzień:
Przyjazd do Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

Wycieczki fakultatywne - cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:

    • Etna + Katania - należy zabrać ze sobą ciepłą odzież oraz wygodne buty. Po śniadaniu przejazd autokarem do Katanii: najważniejszego miasta wschodniego wybrzeża Sycylii. Odwiedzimy: Piazza Duomo z Katedrą św. Agaty oraz fontanną słonia, Castello Ursino - twierdzę obronną z XII wieku, ruiny teatru greckiego i rzymskiego amfiteatru. Zakupy na Via Etnea - największej handlowej ulicy miasta oraz przejście przez miejscowy targ rybny, owocowo-warzywny i odzieżowy. Następnie przejazd autokarem na wysokość 1915 n.p.m., oraz dalszy spacer do punktu widokowego (2100 n.p.m..) i przejście do pomniejszych kraterów o nazwie „Sylwestry”, powstałych w wyniku erupcji wulkanu w 2001 roku (30 Euro)
    • Syrakuzy - niegdyś najpotężniejsze miasto w Europie założone przez Greków w VIII w. p.n.e. - to jedno z bardziej urokliwych miejsc na Sycylii. Odwiedzimy Teatr Grecki z V w p.n.e., oryginalne ogrody wśród skał dawnych kamieniołomów wraz z pobliską grotą, którą malarz Caravaggio nazwał Uchem Dionizosa (niespotykane efekty akustyczne). Zobaczymy także katedrę, która za barokową fasadą kryje antyczną świątynię z V w p.n.e. oraz pobliskie fontanny Ciane i Aretusy. (30 Euro)

Uwaga: wycieczki są realizowane przy min. 20 chętnych.

Ważne informacje:
    • wskazane jest zabranie kremów z filtrami UV, nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, maści na oparzenia słoneczne, nieprzewiewnego okrycia oraz wygodnego obuwia;
    • sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki uczestników - 100 Euro;
    • uczestnik jest zobowiązany do posiadania dokumentu tożsamości: paszport, dowód osobisty, dowód tymczasowy - ważny min. pół roku od daty powrotu z imprezy;
    • możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych na miejscu
INFORMACJE
Lato 2020
Specjalne oferty! Mnóstwo zniżek i promocji!
Dzwoń i pytaj: +48 58 562 25 45
Zainteresowanym wyślemy szczegółowe oferty.
 
Ilość wejść: 1269179
Ilość odsłon: 2058491
Aktualnie osób online: 7