Kolonie i Obozy
Brenna Beskid Śląskizdjecie
OBÓZ W SIODLE
Nauka jazdy konnej dla osób początkujących i zaawansowanych

Sprawdzona oferta wśród miłośników koni!!!
WSZYSTKIE ATRAKCJE WLICZONE W CENĘ!
Obóz jeździecki dla dzieci i młodzieży w wieku 10 - 18 lat

MIEJSCOWOŚĆ: BRENNA - malownicza wioska w Beskidzie Śląskim, leżąca w dolinie rzeki Brennicy, otoczona szczytami górskimi. Wypoczynek w Brennej stanowi świetną propozycję dla osób pragnących odpocząć od miejskiego zgiełku i gwaru. Dodatkowo posiada idealne warunki do jazdy konnej.

ZAKWATEROWANIE – Ośrodek Wypoczynkowy „Hucuł”, pokoje 2,3,4,5 – osobowe z łazienkami. Teren ogrodzony, całkowicie bezpieczny. Zdjęcia obiektu oraz ośrodka jeździeckiego dostępne są pod adresem internetowym: www.hucul.brenna.pl

DO DYSPOZYCJI UCZESTNIKÓW – boiska, świetlica, sala dyskotekowa, sala do tenisa stołowego i billardowa, sprzęt sportowy. Na terenie ośrodka znajduje się stadnina koni rasy huculskiej, śląskiej i arabskiej (jedno z największych stad hucułów w Polsce). Teren wokół ośrodka przygotowany do treningów, dodatkowo do dyspozycji kryta ujeżdżalnia. 

WYŻYWIENIE
- 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) + suchy prowiant na drogę powrotną

TRANSPORT  - PKP na trasie Gdynia – Bielsko - Biała- Gdynia (miejsca siedzące rezerwowane)  oraz transfer autokarowy do i z miejsca zakwaterowania. Wyjazd z Gdyni w godzinach wieczornych, powrót do Gdyni w godzinach porannych.
UWAGA! Możliwość wsiadania na trasie pociągu.


TERMINY I CENA:
06.07-19.07.2018 -
Cena do 30.04.2018 -1499 zł,
Cena Regularna - 1549 zł + PAKIET
31.07-13.08.2018 -
Cena do 30.04.2018 -1499 zł,
Cena Regularna - 1549 zł + PAKIET

Pakiet 7-godzinny * –175 zł
Pakiet 9-godzinny– 225 zł
Pakiet 12-godzinny - 300 zł
Rajd konny (3 h) – 75 zł*
* Jedna godzina jazdy konnej trwa 45 minut.
* opłatę za rajd konny należy uiścić na miejscu u kierownika kolonii

UWAGA: terminy imprezy dotyczą wyjazdu z Trójmiasta, termin i godzina wyjazdu  z poszczególnych miast uzależniony od rozkładu jazdy pociągu Termin dla dojazdu własnego: przyjazd do ośrodka dzień później, powrót dzień wcześniej.

UWAGA! na trasach krajowych istnieje możliwość przejazdu autokarem o niższym standardzie, busem, samochodem osobowym, transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej, a także możliwość związanych z tym ewentualnych przesiadek. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej ilości uczestników (min. 6 osób). Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości - szczegółowe informacje w biurze.

W CENĘ WLICZONO - zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę kadry pedagogicznej, medycznej, instruktora jazdy konnej, przewodnika, program obozu konnego wg wybranego pakietu, wstępy, ubezpieczenie NNW (podwyższone o jazdę konną), podatek VAT.

W CENĘ NIE WLICZONO - transportu* *w zależności od miasta wyjazdu dopłata za transport wynosi:  Gdynia/Gdańsk + 140 zł Tczew + 140 zł Bydgoszcz + 120 zł Łódź +110 zł, Warszawa + 110 zł (antenka realizowana przy min. 3 uczestnikach) Katowice +70 zł. Lębork + 220 zł (antenka realizowana z Lęborka do Gdyni samochodem osobowym, busem lub pociągiem, przy min. 3 uczestnikach)

Program obozu:
Zajęcia z końmi: Jazdy konne będą odbywały się na terenie ośrodka jeździeckiego oraz na terenach zielonych poza ośrodkiem. Ilość godzin programu uzależniona jest od wybranego pakietu tj.: 7, 9 lub 12 godzin lekcyjnych (w tym 1 godz. teorii).

Dla chętnych  możliwość dodatkowej opieki nad zwierzętami: karmienie, pojenie, czyszczenie – oczywiście pod okiem instruktorów.

Pakiet 7-godzinny: 1 godzina (szkolenia teoretycznego): m.in. przegląd ras koni, style jazdy konnej, bezpieczeństwo, rekreacja konna itp. 2 -7 godziny: nauka podstaw czyszczenia konia, siodłanie oraz kiełznanie konia, wsiadanie i zsiadanie, dopasowanie strzemion, nauka ruszania – lonża lub wymarsz w teren, nauka skrętów (wolty oraz półwolty) w terenie, zatrzymywanie ze stępa, cofanie oraz zmiana kierunku jazdy, dosiad w stępie, przechodzenie ze stępa do kłusa, anglezowanie i kłus pośredni, kontrola nad koniem w kłusie, ćwiczenie dosiadu w kłusie, zjazd i wjazd pod górę w kłusie, kłus wysiadywany, jazda w zastępie i wymijanie, pokonywanie zakrętów w kłusie

Pakiet 9-godzinny:  To pakiet 7 godzinny + kontrola i utrzymanie w kłusie, skakanie przez rów i niskie przeszkody, przygotowanie do galopu, pierwszy galop, kontrola i utrzymanie w galopie.

Pakiet 12-godzinny: To pakiet 9 godzinny + ćwiczenia w galopie, pokonywanie przeszkód w galopie, zmiana kierunków w galopie, terenowa przejażdżka, sprawdzenie umiejętności. 

Proponowany harmonogram jazd konnych jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od umiejętności uczestników i stopnia zaawansowania w jeździectwie. Istnieje możliwość jazdy w terenie bez realizacji załączonego programu, po stwierdzeniu przez instruktora nauki jazdy konnej wystarczających umiejętności uczestników.

3 godzinny rajd to wyprawa dla wprawionych jeźdźców. Grupa będzie podążać leśnymi dróżkami pokonując  różnego rodzaju przeszkody, wzniesienia, pagórki. To będzie wielki finał obozowej nauki. (Uwaga – ze względu na bezpieczeństwo w rajdzie będą mogli wziąć udział uczestnicy, którzy pewnie czują się  w swobodnej jeździe konnej oraz zostaną zakwalifikowani przez instruktorów).

PROGRAM ANIMACYJNY

ENERGYLANDIA – największy park rozrywkowy w Polsce Weźmiemy udział w całodziennym szaleństwie w rodzinnym parku rozrywki ENERGYLANDIA w Zatorze. Park podzielony jest na trzy strefy tematyczne, w których łącznie znajduje się 60 różnych atrakcji. To właśnie tam czeka na nas:
• ROLLER COASTER F1
• TSUNAMI DROPPER
• APOCALIPTO
• SPACE BOOSTER
• A także karuzele, urządzenia ekstremalne, restauracje, bary, sklepy z pamiątkami i tysiące innych atrakcji.

USTROŃ Odwiedzimy piękny Park Zdrojowy w Ustroniu, w którym znajduje się pijalnia wód mineralnych oraz ustrońska tężnia. To będzie okazja do chwili relaksu wśród licznych atrakcji, a także oddechu powietrzem nasyconym licznymi minerałami. Po spacerze oczywiście chwila na lody!

LEŚNY PARK NIESPODZIANEK  To niezwykłe miejsce, które musi odwiedzić każdy ciekawy świata. Jak sama nazwa parku wskazuje czekają tam na nas same niespodzianki – w tym emocjonujące pokazy lotów ptaków drapieżnych oraz sów.  Oprócz tego będziemy mogli karmić muflony i daniele, zobaczymy z bliska wiele leśnych zwierząt, a to wszystko z pięknym widokiem na góry i doliny Beskidu Śląskiego. 

ALE JAZDA! – TOR SANECZKOWY RÓWNICA  Wiatr we włosach gwarantowany! Czeka nas emocjonujący przejazd pierwszym w Beskidach torem saneczkowym typu roller coaster.  600 metrów zakrętów, serpentyn i podjazdów, a to wszystko kilka metrów nad ziemią! ( 2 zjazdy)

ARTYSTYCZNIE

DZYŃ! DZYŃ! PASTERSKIE DZWONKI To zdecydowanie atrakcja dla artystów. Odwiedzimy Kozią Zagrodę – miejsce, w  którym dowiemy się wszystkiego o kulturze mieszkańców Beskidu Śląskiego, poznamy regionalne stroje i instrumenty. Pod dachem kolyby – góralskiej chaty, weźmiemy udział w ciekawych zajęciach rękodzielniczych ale przede wszystkim nauczymy się dekorować PRAWDZIWE PASTERSKIE DZWONKI i wypiekać figury owieczek.  Na deser spróbujemy pysznego koziego sera.

QUILLING  Obudź swoją fantazję i stwórz własny papierowy świat. Quilling to popularna technika papieroplastyki wykorzystywana do tworzenia niebanalnych kartek okolicznościowych, biżuterii czy ozdób.  Sam zdecyduj co stworzysz, czy będzie to kartka z wakacji, biżuteria, szalone zwierzaki czy może abstrakcyjne wzory? Dla najlepszych artystów przewidziane upominki. Wystarczy Twoja wyobraźnia i nasz papier!
MYDŁO LUBI ZABAWĘ Udowodnimy, że mydło służy nie tylko do mycia. Ze zwykłej mydlanej kostki stworzymy piękne rzeźby, które zabierzemy ze sobą jako pamiątkę z wakacji, lub pachnący prezent dla bliskiej osoby! 

PODRÓŻNICZO I SPORTOWO

TAJEMNICZA MAPA Podzieleni na drużyny, pod okiem wychowawców ruszymy na leśną wędrówkę. Stworzymy mapę dla drużyny przeciwnej, która prowadzi do ukrytego skarbu. Czy uda im się ją rozszyfrować? Sprawdźmy to!

SZTUKA PRZETRWANIA Poznamy podstawowe zasady przetrwania w lesie: nauczymy się jak zbudować szałas i różne formy ogniska, a także jak rozpalać ogień nie tylko zapałkami.  Dowiemy się jakie dary lasu mogą posłużyć nam jako żywność. 

Wycieczki piesze: W zależności od kondycji uczestników proponujemy następujące wyjścia na wycieczki piesze:  Brenna - schronisko na Bratniej,  Park Rekreacyjny wraz z amfiteatrem w Brennej, Pijalnia Wód w Ustroniu

Inne atrakcje i zabawy: Ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteki, chrzest i śluby kolonijne, gry i zabawy ruchowe na powietrzu, zawody sportowe: siatkówka, koszykówka, dwa ognie, kometka, randka w ciemno, konkurs wiedzy o wychowawcach, wieczór humoru i dowcipu, konkursy z nagrodami i upominkami, zajęcia świetlicowe w przypadku złej pogody.

UWAGA: Program jest ramowy. Jego realizacja uzależniona będzie od kondycji i wieku uczestników.
INFORMACJE
Lato 2018
Specjalne oferty! Mnóstwo zniżek i promocji!
Dzwoń i pytaj: +48 58 562 25 45
Zainteresowanym wyślemy szczegółowe oferty.
 
Ilość wejść: 984116
Ilość odsłon: 1694469
Aktualnie osób online: 1