Kolonie i Obozy
Rabka Zdrójzdjecie
SURVIVALOWA FRAJDA
Kolonia dla dzieci w wieku 8-12 lat i 13-16 lat
HIT od 14!!!

MIEJSCOWOŚĆ:
RABKA ZDRÓJ - uzdrowisko położone w Beskidach Zachodnich, u podnóża Gorców, na wysokości około 500 - 560 m n.p.m.
Największym skarbem tej miejscowości jest klimat - jednocześnie łagodny i bodźcowy oraz liczne źródła leczniczych solanek, które czynią Rabkę doskonałym uzdrowiskiem, w którym zabiegi medyczne uzupełniane są leczeniem klimatycznym.

ZAKWATEROWANIE: "Willa Promienna" usytuowana jest w znacznej odległości od ulicy, dzięki czemu panuje tu spokój i cisza, a także nie ma zagrożenia dla bawiących się dzieci. Pokoje 2, 3, 4 - osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, teren ogrodzony, całkowicie bezpieczny. Cała willa do dyspozycji dzieci. Zdjęcia obiektu dostępne są pod adresem internetowym: http://www.willapromienna.pl 

DO DYSPOZYCJI UCZESTNIKÓW: duży plac zabaw z szałasem, boisko, miejsce na ognisko i grilla, świetlica i sala TV, sala dyskotekowa, ping-pong, sprzęt sportowy, materiały plastyczne, ścianka wspinaczkowa
 
WYŻYWIENIE:  4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) oraz suchy prowiant na drogę powrotną
 
TRANSPORT: PKP na trasie Gdynia – Chabówka  - Gdynia (miejsca rezerwowane, siedzące) oraz transfer autokarowy do i z miejsca zakwaterowania. Wyjazd z Gdyni w godzinach wieczornych, powrót do Gdyni w godzinach porannych. 
 
UWAGA! Możliwość wsiadania na trasie pociągu. Na trasach krajowych istnieje możliwość przejazdu autokarem o niższym standardzie, busem, samochodem osobowym, transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej, a także możliwość związanych z tym ewentualnych przesiadek. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej ilości uczestników (min. 6 osób). Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości - szczegółowe informacje w biurze.


TERMINY I CENA:
01.07-14.07.2018 -
Cena do 30.04.2018 -1499 zł,
Cena Regularna - 1549 zł
13.07-26.07.2018 -
Cena do 30.04.2018 -1499 zł,
Cena Regularna - 1549 zł
25.07-07.08.2018 -
Cena do 30.04.2018 -1499 zł,
Cena Regularna - 1549 zł
06.08-19.08.2018 -
Cena do 30.04.2018 -1499 zł,
Cena Regularna - 1549 zł

UWAGA: terminy imprezy dotyczą wyjazdu z Trójmiasta, termin wyjazdu z poszczególnych miast uzależniony od rozkładu jazdy pociągu Termin dla dojazdu własnego: przyjazd do ośrodka dzień później, powrót dzień wcześniej

W CENĘ WLICZONO: zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę kadry pedagogicznej, medycznej, przewodnika, program kolonii, wstępy, ubezpieczenie NNW, podatek VAT.

W CENĘ NIE WLICZONO:  transportu* *w zależności od miasta wyjazdu dopłata za transport wynosi:  Gdynia/Gdańsk +140 zł Tczew +140 zł Bydgoszcz +120 zł, Toruń +120 zł, Łódź/ Warszawa +110 zł (antenka realizowana przy min. 3 uczestnikach) Kraków +70 zł Lębork +200 zł (możliwość zorganizowania antenki samochodem osobowym, busem lub pociągiem przy min. 3 uczestnikach)

Program kolonii

POCZUJ SMAK PRZYGODY Z SURVIVALEM – CZYLI DUŻO EMOCJI, ZABAWY I ŚMIECHU
Wszystkie zajęcia odbywają się pod opieką wykwalifikowanych instruktorów mających kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Dodatkowo kadra instruktorska składa się z absolwentów uczelni pedagogicznych (AWF Kraków, UP Kraków). Sprzęt, którym się posługujemy spełnia wszelkie obowiązujące normy bezpieczeństwa i posiada wymagane  atesty.
Walczymy z grawitacją!
ZABAWY LINOWE
Czeka na nas szereg zabaw linowych. Spróbujemy wspinaczki na sztucznej ściance, podczas wdrapywania się na kontenerową wieżę wyłonimy najlepszego budowniczego kolonii, a tyrolka i zjazd na linie ponad rzeką Rabą dostarczą nam zapierające dech w piersiach emocje. 

PAINTBALL  Spróbujemy jak najlepiej zakamuflować drużynę by być niewidocznym na froncie. Stworzymy poligon i w pocie czoła (ale na wesoło) będziemy przygotowywać się do walki z wrogiem: pokonamy paintballowy tor przeszkód (slalom, czołganie, konkurencje sprawnościowo-zwinnościowe, strzelanie do celu stałego i ruchomego). Ponad to zapoznamy się z techniką i taktyką strzelania dynamicznego oraz statycznego, a pokonanie specjalnie przygotowanego to  ru pomoże wyłonić  króla strzelców.

INTEGRACYJNIE I DRUŻYNOWO: Aby nasze drużyny mogły się scalić oraz poznać swoje mocne i słabe strony czeka na nas szereg zabaw podczas których zostanie wystawiona na próbę nasza pomysłowość, spryt oraz sprawność fizyczna. Wśród zabaw m.in: uparta rura, inżynier, wyścigi na skrzynkach, wyścigi na wieloosobowych nartach.

NOCNA WYPRAWA Z LATARKAMI  Podążając wyznaczonymi tropami niedźwiedzia  dotrzemy do zaginionego skarbu w środku ciemnego lasu. Każdy z uczestników wyprawy będzie mógł się wykazać podczas samodzielnego prowadzenia grupy do wyznaczonego celu, prawdziwa próba odwagi! 

Co zrobisz gdy zgubisz się w puszczy?

INDIAŃSKA WIOSKA  Czeka nas budowa szałasu, indiańskiego tipi, przygotowanie ogniska, które zapłonie od jednej zapałki, własnoręczne przygotowanie indiańskich naszyjników. Każdy otrzyma indiańskie imię przynależy do plemienia. Przebierzemy się w barwne indiańskie stroje, opaski z piórami i pióropusze…a na koniec zrobimy zdjęcie w objęciach wodza! Podczas indiańskiego dnia weźmiemy udział w konkursie strzelania z łuków, wykonanych przez plemiennych myśliwych (z pomocą instruktorów), konkursie na najbardziej wytrzymały, funkcjonalny i szczelny schron. Na koniec sprawdzimy które plemię rozpali ognisko od jednej zapałki?

"WYPRAWA MŁODYCH EKOLOGÓW"  W programie czeka na nas przeprawa górskim potokiem po specjalnie przygotowanych ścieżkach edukacyjno-przygodowych, w drodze do pokonania drewniane mosty, drabinki, na trasie Eko-tablice informacyjne, barierki, rozwieszone liny; nauka rozpoznawania tropów zwierząt, gatunków drzew i roślin, jak przewidywać pogodę, odczytywać zachowania zwierząt, wyczuwać zagrożenie w lesie, stanowiska z zadaniami – sposoby filtrowania wody, zasady zdobywania pożywienia, omówimy podstawy survivalu w różnych warunkach.

OFF-ROAD 4x4  Weźmiemy udział w ekscytującej jeździe samochodami terenowymi w ciężkim terenie - błoto, strome podjazdy, zapierające dech w piersiach zjazdy, to tylko przedsmak wielkiej przygody!

WYPRAWA NA LUBOŃ WIELKI ( 1022 m n.p.m.)  Czeka na nas wspinaczka po skałkach naturalnych, podczas której posłuchamy historii i legend dotyczących góry, wejdziemy na szczyt (schronisko PTTK), skąd rozciąga się panorama Beskidu Wyspowego i Gorców, omówimy techniki i zasady bezpieczeństwa podczas rozpalania ogniska. Będziemy też mieli czas na gry i zabawy terenowe, konkurs wiedzy z poznanych zagadnień (pierwsza pomoc, orientacja w terenie, krajoznawstwo , posługiwanie się mapą i kompasem, itp.)

JAZDA NA QUADACH Wraz z instruktorem wybierzemy się na ekstremalną przejażdżkę quadem w trudny teren, gdzie będą czekały na nas różne przeszkody do pokonania m.in strome zbocza, przejazd przez rzekę, balans na krawędziach wąwozu Potoka Królewskiego! Na zakończenie ognisko z pieczeniem kiełbasek w górskim szałasie! Po zakończeniu zajęć z programu każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy dyplom.

Wycieczki autokarowe i piesze

Nocleg w Bacówce w środku lasu! Udamy się do bacówki, znajdującej się w środku dzikiego lasu. Poznamy tajniki budowy i funkcji bacówek w górach. Przygotujemy regionalne potrawy m.in. bryjkę, hałuski, oscypki z ogniska, moskole; spędzimy wspólny wieczór i wszyscy razem zaśniemy w prawdziwej pasterskiej chacie. Rano udamy się na leśny spacer w poszukiwaniu drogi do domu.

PODWODNY ŚWIAT - Terma Bania  Karuzele wodne, armatki i kaskady, basen ze sztuczną falą, grota z gejzerem, wodospad, ławeczki do masażu bocznego i dennego, rwąca rzeka, kręta Anakonda, zjeżdżalnia pontonowa oraz superszybka zjeżdżalnia Turbo. Brzmi nieźle, prawda? Te i inne atrakcje dostępne będą dla nas przez 2 godziny w nowoczesnym aquaparku Terma Bania.

Całodzienna wizyta w Rabkolandzie - dostęp do atrakcji no limit!  Zwiedzimy największy w Małopolsce Park Rozrywki. Będziemy się bawić m.in. w Disco Boat, w Pałacu Wampirów, Retro Car  i innych.

Inne wycieczki piesze: W zależności od kondycji uczestników zaproponujemy następujące wyjścia na wycieczki piesze: Rabka – Bania (617 m.n.p.m.), Rabka – Maciejowa (852 m.n.p.m.) i inne. Inne atrakcje: dyskoteki, gry i zabawy ruchowe na powietrzu, chrzest i śluby kolonijne, randka w ciemno, wieczór humoru i dowcipu, bal przebierańców, konkursy z nagrodami i upominkami i inne. WYCIECZKI FAKULTATYWNE (dla chętnych):

ENERGYLANDIA - NAJWIĘKSZY PARK ROZRYWKOWY W POLSCE Weźmiemy udział w całodziennym szaleństwie   w  rodzinnym parku rozrywki ENERGYLANDIA  w Zatorze. Park podzielony jest na trzy strefy tematyczne, w których łącznie znajduje się 60 różnych atrakcji.  To właśnie tam czeka na nas:
• ROLLER COASTER F1 - jeden z najszybszych Rollercoasterów  w Europie Środkowo-Wchodniej
• TSUNAMI DROPPER 
• APOCALIPTO
• SPACE BOOSTER – ARMAGEDON
• A także  karuzele, urządzenia ekstremalne, restauracje, bary, sklepy z pamiątkami i tysiące innych atrakcji.
 
Cena: 89 zł
 *wycieczka organizowana przy min. 20 uczestnikach
 
UWAGA: Program jest ramowy. Jego realizacja uzależniona będzie od kondycji i wieku uczestników.
INFORMACJE
Lato 2018
Specjalne oferty! Mnóstwo zniżek i promocji!
Dzwoń i pytaj: +48 58 562 25 45
Zainteresowanym wyślemy szczegółowe oferty.
 
Ilość wejść: 984170
Ilość odsłon: 1694523
Aktualnie osób online: 3