Kolonie i Obozy
Rabka Zdrójzdjecie
Rabka Zdrój Beskid Zachodni

Kolonia dla dzieci w wieku 8-12 lat i 13-16 la

MIEJSCOWOŚĆ: RABKA ZDRÓJ - uzdrowisko położone w Beskidach Zachodnich, u podnóża Gorców, na  wysokości  około 500 - 560 m n.p.m.  Największym skarbem tej miejscowości jest klimat - jednocześnie łagodny i bodźcowy oraz liczne źródła leczniczych solanek, które czynią Rabkę doskonałym uzdrowiskiem, w którym zabiegi medyczne uzupełniane są leczeniem klimatycznym.
ZAKWATEROWANIE: Willa Promienna usytuowana jest w znacznej odległości od ulicy, dzięki czemu panuje tu spokój i cisza, a także nie ma zagrożenia dla bawiących się dzieci. Pokoje 2, 3, 4 - osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, teren ogrodzony, całkowicie bezpieczny. Cała willa do dyspozycji dzieci. Zdjęcia obiektu dostępne są pod adresem internetowym: http://www.willapromienna.pl
DO DYSPOZYCJI UCZESTNIKÓW: duży plac zabaw z szałasem, boisko, miejsce na ognisko i grilla, świetlica i sala TV, sala dyskotekowa, ping-pong, sprzęt sportowy, materiały plastyczne, ścianka wspinaczkowa
WYŻYWIENIE:  4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) oraz suchy prowiant na drogę powrotną
TRANSPORT: PKP na trasie Gdynia – Chabówka  - Gdynia (miejsca rezerwowane, siedzące) oraz transfer autokarowy do i z miejsca zakwaterowania. Wyjazd z Gdyni w godzinach wieczornych, powrót do Gdyni w godzinach porannych.

UWAGA! Możliwość wsiadania na trasie pociągu.
Na trasach krajowych istnieje możliwość przejazdu autokarem o niższym standardzie, busem, samochodem osobowym, transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej, a także możliwość związanych z tym ewentualnych przesiadek. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej ilości uczestników (min. 6 osób). Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości - szczegółowe informacje w biurze.

TERMINY i CENA:
11.07-24.07 2019 rok - Cena do 28.02.2019 - 1449 zł. Cena do 30.04.2019 - 1499 sł. Cena Regularna - 1549 zł.
7.08-20.08 2019 rok - Cena do 28.02.2019 - 1449 zł. Cena do 30.04.2019 - 1499 sł. Cena Regularna - 1549 zł.

*promocja ważna do podanego terminu lub do wyczerpania miejsc z puli promocyjnej

UWAGA: terminy imprezy dotyczą wyjazdu z Trójmiasta, termin wyjazdu z poszczególnych miast uzależniony od rozkładu jazdy pociągu


Termin dla dojazdu własnego: przyjazd do ośrodka dzień później, powrót dzień wcześniej

W CENĘ WLICZONO: zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę kadry pedagogicznej, medycznej, przewodnika, program kolonii, wstępy, ubezpieczenie NNW, opłata za Krajowy Fundusz Turystyczny, podatek VAT.

W CENĘ NIE WLICZONO:  transportu*
*w zależności od miasta wyjazdu dopłata za transport wynosi:
Gdynia/Gdańsk +160 zł
Tczew +160 zł
Bydgoszcz +120 zł,
Toruń +120 zł,
Łódź/ Warszawa +110 zł (antenka realizowana przy min. 3 uczestnikach)
Kraków +70 zł
Lębork +200 zł (możliwość zorganizowania antenki samochodem osobowym, busem lub pociągiem przy min. 3 uczestnikach)

Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:
- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w wysokości 3% wartości kolonii

Program kolonii

POCZUJ SMAK PRZYGODY Z SURVIVALEM – CZYLI DUŻO EMOCJI, ZABAWY I ŚMIECHU
Wszystkie zajęcia odbywają się pod opieką wykwalifikowanych instruktorów mających kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Dodatkowo kadra instruktorska składa się z absolwentów uczelni pedagogicznych (AWF Kraków, UP Kraków). Sprzęt, którym się posługujemy spełnia wszelkie obowiązujące normy bezpieczeństwa i posiada wymagane  atesty.
Walczymy z grawitacją!
    • ZABAWY LINOWE
Czeka na nas szereg zabaw linowych. Spróbujemy wspinaczki na sztucznej ściance, podczas wdrapywania się na kontenerową wieżę wyłonimy najlepszego budowniczego kolonii, a tyrolka i zjazd na linie ponad rzeką Rabą dostarczą nam zapierające dech w piersiach emocje.

    • PAINTBALL
Spróbujemy jak najlepiej zakamuflować drużynę by być niewidocznym na froncie. Stworzymy poligon i w pocie czoła (ale na wesoło) będziemy przygotowywać się do walki z wrogiem: pokonamy paintballowy tor przeszkód (slalom, czołganie, konkurencje sprawnościowo-zwinnościowe, strzelanie do celu stałego i ruchomego). Ponad to zapoznamy się z techniką i taktyką strzelania dynamicznego oraz statycznego, a pokonanie specjalnie przygotowanego toru pomoże wyłonić  króla strzelców.


    • INTEGRACYJNIE I DRUŻYNOWO:
Aby nasze drużyny mogły się scalić oraz poznać swoje mocne i słabe strony czeka na nas szereg zabaw podczas których zostanie wystawiona na próbę nasza pomysłowość, spryt oraz sprawność fizyczna. Wśród zabaw m.in: uparta rura, inżynier, wyścigi na skrzynkach, wyścigi na wieloosobowych nartach.

    • NOCNA WYPRAWA Z LATARKAMI
Podążając wyznaczonymi tropami niedźwiedzia  dotrzemy do zaginionego skarbu w środku ciemnego lasu. Każdy z uczestników wyprawy będzie mógł się wykazać podczas samodzielnego prowadzenia grupy do wyznaczonego celu, prawdziwa próba odwagi!

Co zrobisz gdy zgubisz się w puszczy?

    • INDIAŃSKA WIOSKA
Czeka nas budowa szałasu, indiańskiego tipi, przygotowanie ogniska, które zapłonie od jednej zapałki, własnoręczne przygotowanie indiańskich naszyjników. Każdy otrzyma indiańskie imię przynależy do plemienia. Przebierzemy się w barwne indiańskie stroje, opaski z piórami i pióropusze…a na koniec zrobimy zdjęcie w objęciach wodza! Podczas indiańskiego dnia weźmiemy udział w konkursie strzelania z łuków, wykonanych przez plemiennych myśliwych (z pomocą instruktorów), konkursie na najbardziej wytrzymały, funkcjonalny i szczelny schron. Na koniec sprawdzimy które plemię rozpali ognisko od jednej zapałki?

    • „WYPRAWA MŁODYCH EKOLOGÓW"
W programie czeka na nas przeprawa górskim potokiem po specjalnie przygotowanych ścieżkach edukacyjno-przygodowych, w drodze do pokonania drewniane mosty, drabinki, na trasie Eko-tablice informacyjne, barierki, rozwieszone liny; nauka rozpoznawania tropów zwierząt, gatunków drzew i roślin, jak przewidywać pogodę, odczytywać zachowania zwierząt, wyczuwać zagrożenie w lesie, stanowiska z zadaniami – sposoby filtrowania wody, zasady zdobywania pożywienia, omówimy podstawy survivalu w różnych warunkach.

    • OFF-ROAD 4x4
Weźmiemy udział w ekscytującej jeździe samochodami terenowymi w ciężkim terenie - błoto, strome podjazdy, zapierające dech w piersiach zjazdy, to tylko przedsmak wielkiej przygody!

    • WYPRAWA NA LUBOŃ WIELKI ( 1022 m n.p.m.)
Czeka na nas wspinaczka po skałkach naturalnych, podczas której posłuchamy historii i legend dotyczących góry, wejdziemy na szczyt (schronisko PTTK), skąd rozciąga się panorama Beskidu Wyspowego i Gorców, omówimy techniki i zasady bezpieczeństwa podczas rozpalania ogniska. Będziemy też mieli czas na gry i zabawy terenowe, konkurs wiedzy z poznanych zagadnień (pierwsza pomoc, orientacja w terenie, krajoznawstwo , posługiwanie się mapą i kompasem, itp.)

    • JAZDA NA QUADACH
Wraz z instruktorem wybierzemy się na ekstremalną przejażdżkę quadem w trudny teren, gdzie będą czekały na nas różne przeszkody do pokonania m.in strome zbocza, przejazd przez rzekę, balans na krawędziach wąwozu Potoka Królewskiego! Na zakończenie ognisko z pieczeniem kiełbasek w górskim szałasie! Po zakończeniu zajęć z programu każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy dyplom.
    
Wycieczki autokarowe i piesze

Nocleg w Bacówce w środku lasu!
Udamy się do bacówki, znajdującej się w środku dzikiego lasu. Poznamy tajniki budowy i funkcji bacówek w górach. Przygotujemy regionalne potrawy m.in. bryjkę, hałuski, oscypki z ogniska, moskole; spędzimy wspólny wieczór i wszyscy razem zaśniemy w prawdziwej pasterskiej chacie. Rano udamy się na leśny spacer w poszukiwaniu drogi do domu.

PODWODNY ŚWIAT - Terma Bania
Karuzele wodne, armatki i kaskady, basen ze sztuczną falą, grota z gejzerem, wodospad, ławeczki do masażu bocznego i dennego, rwąca rzeka, kręta Anakonda, zjeżdżalnia pontonowa oraz superszybka zjeżdżalnia Turbo. Brzmi nieźle, prawda? Te i inne atrakcje dostępne będą dla nas przez 3 godziny w nowoczesnym aquaparku Terma Bania.

Całodzienna wizyta w Rabkolandzie – dostęp do atrakcji no limit!
Zwiedzimy największy w Małopolsce Park Rozrywki. Będziemy się bawić m.in. w Disco Boat, w Pałacu Wampirów, Retro Car  i innych.

Inne wycieczki piesze:
W zależności od kondycji uczestników zaproponujemy następujące wyjścia na wycieczki piesze: Rabka – Bania (617 m.n.p.m.), Rabka – Maciejowa (852 m.n.p.m.) i inne.
Inne atrakcje:
dyskoteki, gry i zabawy ruchowe na powietrzu, chrzest i śluby kolonijne, randka w ciemno, wieczór humoru i dowcipu, bal przebierańców, konkursy z nagrodami i upominkami i inne.
WYCIECZKI FAKULTATYWNE (dla chętnych):

ENERGYLANDIA – NAJWIĘKSZY PARK ROZRYWKOWY W POLSCE
Weźmiemy udział w całodziennym szaleństwie 
w rodzinnym parku rozrywki ENERGYLANDIA
w Zatorze. Park podzielony jest na trzy strefy tematyczne, w których łącznie znajduje się 60 różnych atrakcji.  To właśnie tam czeka na nas:
    • MEGA COASTER HYPERION – największy i najszybszy Mega Coaster w Europie.
    • ROLLER COASTER F1 - jeden z najszybszych Rollercoasterów
w Europie Środkowo-Wschodniej
    • TSUNAMI DROPPER
    • SPACE BOOSTER – ARMAGEDON
    • A także  karuzele, urządzenia ekstremalne, restauracje, bary, sklepy z pamiątkami i tysiące innych atrakcji.
Cena: 99 zł*wycieczka organizowana przy min. 20 uczestnikach
UWAGA: Program jest ramowy. Jego realizacja uzależniona będzie od kondycji i wieku uczestników.

  Fotorelacja z kolonii będzie udostępniona drogą elektroniczną
INFORMACJE
Lato 2020
Specjalne oferty! Mnóstwo zniżek i promocji!
Dzwoń i pytaj: +48 58 562 25 45
Zainteresowanym wyślemy szczegółowe oferty.
 
Ilość wejść: 1269127
Ilość odsłon: 2058433
Aktualnie osób online: 2