Kolonie i Obozy
Sycyliazdjecie
WULKANICZNA PRZYGODA NA WYSPIE

Obóz młodzieżowy 13-18 lat
Giardini Naxos
HIT LATA 2017
WIEDEŃ - RZYM - POMOPEJE - NEAPOL - GIARDINI NAXOS - TAORMINA - GARDALAND

MIEJSCOWOŚĆ
- Giardini Naxos jedna z najstarszych miejscowości na Sycylii. Sama Sycylia w dawnych czasach była najważniejszym krajem świata antycznego. Obecnie perełka Morza Śródziemnego, na której góruje majestatyczna Etna - największy czynny wulkan Starego Kontynentu. Miejsce gdzie morze zlewa się z niebem ze wspaniałymi, piaszczystymi plażami i urozmaiconą linią brzegową, gdzie ciepła woda pozwala na kąpiele morskie od wiosny do późnej jesieni.

ZAKWATEROWANIE - Wioska Turystyczna Villaggio Alcantara*** - kompleks hotelowy położony na wschodniej stronie wyspy, wśród zieleni drzew cytrusowych w Giardini Naxos, u stóp Taorminy, ok. 750 m od plaży (żwirkowa) i 2,5 km od pięknej piaszczystej plaży miejskiej. Ośrodek to zespół murowanych 2 piętrowych budynków. Zakwaterowanie w 3 - 4 osobowych pokojach lub w 4 – 5 osobowych apartamentach, wszystkie z łazienkami i klimatyzacją.  www.villaggioalkantara.it

DO DYSPOZYCJI UCZESTNIKÓW - Na terenie obiektu bogate zaplecze rekreacyjne: basen, kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne, plac zabaw, restauracja, bar, sala TV. Ośrodek oferuje bardzo fajne całodzienne animacje dla dzieci i młodzieży.

WYŻYWIENIE  - Na Sycylii 3 posiłki dziennie; wzmocnione śniadanie (pieczywo, sery, szynka, pomidory, jajka, dżem, mleko, płatki, herbata, kawa); lunch - podawane są na zmianę: pizza, hot dog, sandwicze z wędliną i żółtym serem; obiadokolacja w formie ciepłego dwudaniowego posiłku (kuchnia włoska), do posiłków woda, a dodatkowe napoje osobno płatne. Pierwszym posiłkiem na Sycylii jest lunch w dniu przyjazdu, ostatnim – lunch w dniu wyjazdy. Suchy prowiant na drogę powrotną.  Obiadokolacja i śniadanie w Brnie oraz Rzymie. Dodatkowo śniadanie piknikowe podczas przejazdu na Sycylię (zgodnie z programem) 

TRANSPORT - autokar  o podwyższonym standardzie, wyposażony w WC, DVD, barek. Wyjazd z Gdańska w godzinach wczesno porannych, powrót w godzinach wieczornych.

UWAGA: na trasach krajowych istnieje możliwość przejazdu autokarem o niższym standardzie, busem, samochodem osobowym, transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej, a także możliwość związanych z tym ewentualnych przesiadek. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej ilości uczestników (min. 6 osób). Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości - szczegółowe informacje w biurze.

UBEZPIECZENIE -  Koszty Leczenia w podróży zagranicznej do 10.000 euro, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 2000 euro oraz bagaż do 200 euro (AXA).


TERMINY I CENA:
01.07-12.07.2018 - Cena do 30.04.2018 - 2049 zł,
Cena Regularna - 2099 zł
25.07-05.08.2018 - Cena do 30.04.2018 - 2049 zł,
Cena Regularna - 2099 zł

W CENĘ WLICZONO – transport, zakwaterowanie - 5 noclegów w hotelu na Sycylii, 2 noclegi tranzytowe ze śniadaniem i obiadokolacją w hotelu**/*** jeden w okolicach Brna, drugi w okolicach Rzymu, wyżywienie wg programu, ubezpieczenie, opiekę wykwalifikowanej kadry, ratownika, miejscowej opieki medycznej, podatek VAT

W CENĘ NIE WLICZONO – obowiązkowej opłaty (75 Euro) za usługi przewodnickie po Wiedniu, Rzymie i Pompejach, przejazdy komunikacją miejską po Wiedniu i Rzymie,  zestawy słuchawkowe w Rzymie i Pompejach, za bilet wstępu do Parku Gardaland, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, świadczeń nie wymienionych w ofercie. Opłaty klimatycznej* w ośrodku na Sycylii – 3,5 E/os 

Dopłat do miejsc wsiadania (obowiązkowo): Gdańsk +180 zł, Tczew +180 zł, Malbork +180 zł, Toruń +160 zł, Bydgoszcz +160 zł, Warszawa +100 zł, Łódź +100 zł, Lublin +120 zł, Rzeszów +100zł, Tarnów +100zł, Częstochowa +100zł, Piotrków Trybunalski +100zł, Radom +80zł, Kielce +80, Katowice + 50 zł Kraków + 50, Lębork + 220 zł (antenka realizowana z Lęborka do Gdańska samochodem osobowym, busem lub pociągiem przy min. 3 osobach chętnych) *cena opłaty klimatycznej może ulec zmianie w 2018r. Aktualne informacje na stronie Włoskiej Organizacji Turystycznej.

Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia gwarancji niezmienności ceny bez względu na koszt paliwa i kursy walut + 80 zł

Ramowy program:
 
1 dzień:  Wyjazd z Gdańska w godzinach wczesno porannych. Przejazd do Czech. Obiadokolacja i nocleg w Czechach.
2 dzień:  Po śniadaniu przejazd do Wiednia, zwiedzanie z przewodnikiem: reprezentacyjna aleja Ring, pałac władców Austrii Hofburg, malownicze uliczki starego Wiednia, neogotycki Ratusz, dom Mozarta, Katedra św. Szczepana. Przejazd metrem do Schonbrunn - letniej rezydencji Habsburgów. Spacer po zespole pałacowym. Możliwość zakupienia ciepłego posiłku (płatne we własnym zakresie ok. 5-10 euro, nieobowiązkowo). Nocny przejazd do Rzymu.
3 dzień:  Śniadanie w formie piknikowej. Zwiedzanie Rzymu z przewodnikiem: Plac i Bazylika św. Piotra w Watykanie, Zamek Anioła, Piazza Navona i Fontanna 4 Rzek, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki i Kapitol, Forum Romanum, Koloseum. Zakwaterowanie w okolicach Rzymu, obiadokolacja i nocleg.
4 dzień:  Po śniadaniu wyjazd w stronę Sycylii, po drodze odwiedzimy Neapol – urokliwe miasto z wąskimi uliczkami i starymi kamienicami słynące z pysznej pizzy napoletana oraz Pompeje - ruiny starożytnego miasta zniszczonego w trakcie wybuchu Wezuwiusza w 79 r n.e.. Możliwość zakupienia ciepłego posiłku (płatne we własnym zakresie ok. 8-12 euro, nieobowiązkowo). Przejazd nocny na Sycylię.
5 dzień:  Śniadanie w formie piknikowej. Dojazd do hotelu, zakwaterowanie. Pierwsze świadczenie – lunch w hotelu. Początek realizacji programu.
5 - 10 dzień:  Wypoczynek, plażowanie, kąpiele w morzu, animacje na plaży, rozgrywki sportowe, wycieczka do Taorminy: zwiedzanie teatru grecko-rzymskiego dla chętnych (bilet około 10 Euro), spacer główną ulicą miasta od Bramy Messyńskiej do Bramy Katańskiej, Katedra św. Mikołaja, Palazzo Corvaja, taras widokowy i Wieża Zegarowa na Placu IX Kwietnia. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. 10 dzień:  śniadanie, wykwaterowanie, lunch-basket + zabranie prowiantu, wyjazd w godzinach popołudniowych. Nocny przejazd w kierunku jeziora Garda we Włoszech;
11 dzień:  Dojazd do Gardalandu. Wspaniała zabawa nad jeziorem Garda w Parku Rozrywki GARDALAND - Największą z atrakcji parku jest odwrócona kolejka górska Blue Tornado. W najszybszym momencie rozwija ona prędkość 80 km/h,  Możliwość zakupienia ciepłego posiłku (płatne we własnym zakresie ok. 5-10 euro, nieobowiązkowo). W godzinach wieczornych wyjazd do Polski, przejazd przez Austrię i Czechy.
12 dzień:  Przyjazd do Gdańska w godzinach wieczornych.
 
Wycieczki fakultatywne - cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:
 
✓ Etna + Katania - należy zabrać ze sobą ciepłą odzież oraz wygodne buty. Po śniadaniu przejazd autokarem do Katanii: najważniejsze miasto wschodniego wybrzeża Sycylii. Odwiedzimy: Piazza Duomo z Katedrą św. Agaty oraz fontanną słonia, Castello Ursino - twierdza obronna z XII wieku, ruiny teatru greckiego i rzymskiego amfiteatru. Zakupy na Via Etnea - największej handlowej ulicy miasta oraz przejście przez miejscowy targ rybny, owocowo-warzywny i odzieżowy. Następnie przejazd autokarem na wysokość 1915 m, spacer na wysokość ok. 2100 m do punktu widokowego oraz przejście do pomniejszych kraterów o nazwie Sylwestry powstałych w wyniku erupcji wulkanu w 2001 roku (30 Euro) ✓ Syrakuzy - niegdyś najpotężniejsze miasto w Europie założone przez Greków w VIII w. p.n.e. - to jedno z bardziej urokliwych miejsc na Sycylii. Odwiedzimy Teatr Grecki z V w p.n.e., oryginalne ogrody wśród skał dawnych kamieniołomów wraz z pobliską grotą, którą malarz Caravaggio nazwał Uchem Dionizosa (niespotykane efekty akustyczne). Zobaczymy też katedrę, która za barokową fasadą kryje antyczną świątynię z V w p.n.e. oraz pobliskie fontanny Ciane i Aretusy. (30 Euro)
 
Uwaga: wycieczki są realizowane przy min. 20 chętnych. 
 
Ważne informacje:
• wskazane jest zabranie kremów z filtrami UV, nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, maści na oparzenia słoneczne, nieprzewiewnego okrycia oraz wygodnego obuwia 
• sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki uczestników - 100 Euro,
• uczestnik jest zobowiązany do posiadania dokumentu tożsamości: paszport, dowód osobisty, dowód tymczasowy - ważny min. pół roku od daty powrotu z imprezy
• możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych na miejscu
INFORMACJE
Lato 2018
Specjalne oferty! Mnóstwo zniżek i promocji!
Dzwoń i pytaj: +48 58 562 25 45
Zainteresowanym wyślemy szczegółowe oferty.
 
Ilość wejść: 984119
Ilość odsłon: 1694472
Aktualnie osób online: 1