Kolonie i Obozy
Brenna - Beskid Śląskizdjecie
Brenna - Beskid Śląski
OBÓZ W SIODLE
Nauka jazdy konnej dla osób początkujących i zaawansowanych
Obóz jeździecki dla dzieci i młodzieży w wieku 10 – 18 la
MIEJSCOWOŚĆ -  Brenna to malownicza wioska w Beskidzie Śląskim, leżąca w dolinie rzeki Brennicy, otoczona szczytami górskimi. Wypoczynek w Brennej stanowi świetną propozycję dla osób pragnących odpocząć od miejskiego zgiełku i gwaru. Dodatkowo posiada idealne warunki do jazdy konnej.

ZAKWATEROWANIE - Ośrodek Wypoczynkowy Hucuł, pokoje 2,3,4,5 – osobowe z łazienkami. Teren ogrodzony, całkowicie bezpieczny. Zdjęcia obiektu oraz ośrodka jeździeckiego dostępne są pod adresem internetowym: www.hucul.brenna.pl

DO DYSPOZYCJI UCZESTNIKÓW - boiska, świetlica, sala dyskotekowa, sala do tenisa stołowego
i billardowa, sprzęt sportowy. Na terenie ośrodka znajduje się stadnina koni rasy huculskiej, śląskiej
i arabskiej (jedno z największych stad hucułów w Polsce). Teren wokół ośrodka przygotowany do treningów, dodatkowo do dyspozycji kryta ujeżdżalnia.

WYŻYWIENIE - 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) + suchy prowiant na drogę powrotną.

TRANSPORT  - PKP na trasie Gdynia – Bielsko-Biała albo Katowice - Gdynia (miejsca siedzące rezerwowane)  oraz transfer autokarowy do i z miejsca zakwaterowania. Wyjazd z Gdyni w godzinach wieczornych, powrót do Gdyni w godzinach porannych.
UWAGA! Możliwość wsiadania na trasie pociągu.

TERMINY i CENA:
5.07-18.07 2019 rok - Cena do 28.02.2019 - 1479 zł. Cena do 30.04.2019 - 1529 sł. Cena Regularna - 1579 zł.
30.07-12.08 2019 rok - Cena do 28.02.2019 - 1479 zł. Cena do 30.04.2019 - 1529 sł. Cena Regularna - 1579 zł.


*promocja ważna do podanego terminu lub do wyczerpania miejsc z puli promocyjnej, promocja nie łączy się z innymi akcjami promocyjnymi

Pakiet 7-godzinny* –210 zł
Pakiet 9-godzinny– 270 zł
Pakiet 12-godzinny– 360 zł
Rajd konny (3 h) – 75 zł**
*Jedna godzina jazdy konnej trwa 45 minut.
** opłatę za rajd konny należy uiścić na miejscu u kierownika kolonii

Uwaga! Podane terminy dotyczą wyjazdu z Trójmiasta, termin i godzina wyjazdu z poszczególnych miast uzależniony od rozkładu jazdy pociągu.
Termin dla dojazdu własnego: przyjazd do ośrodka dzień później, powrót dzień wcześniej.
Uwaga! Na trasach krajowych istnieje możliwość przejazdu autokarem o niższym standardzie, busem, samochodem osobowym, transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej, a także możliwość związanych z tym ewentualnych przesiadek. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej ilości uczestników (min. 6 osób). Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości - szczegółowe informacje w biurze.

W CENĘ WLICZONO – zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę kadry pedagogicznej, medycznej, instruktora jazdy konnej, przewodnika, program obozu konnego wg wybranego pakietu, wstępy, ubezpieczenie NNW (podwyższone o jazdę konną), opłata za Krajowy Fundusz Turystyczny, podatek VAT.

W CENĘ NIE WLICZONO – transportu*
*w zależności od miasta wyjazdu dopłata za transport wynosi:
Gdańsk/Gdynia +160 zł
Tczew +160 zł
Bydgoszcz +120 zł,
Toruń + 120 zł
Łódź +110 zł
Warszawa +110 zł (antenka realizowana przy min. 3 uczestnikach)
Kraków +70 zł
Lębork +200 zł (możliwość zorganizowania antenki samochodem osobowym, busem lub pociągiem przy min. 3 uczestnikach)

Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:
- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w wysokości 3% wartości kolonii

PROGRAM OBOZU:

ZAJĘCIA Z KOŃMI
Jazdy konne będą odbywały się na terenie ośrodka jeździeckiego oraz na terenach zielonych poza ośrodkiem. Ilość godzin programu uzależniona jest od wybranego pakietu tj.: 7, 9 lub 12 godzin lekcyjnych (w tym 1 godz. teorii).

Dla chętnych możliwość dodatkowej opieki nad zwierzętami: karmienie, pojenie, czyszczenie – oczywiście pod okiem instruktorów.


PAKIETY OBOZU KONNEGO (do wyboru):

Pakiet 7-godzinny:
1 godzina (szkolenia teoretycznego):
m.in. przegląd ras koni, style jazdy konnej, bezpieczeństwo, rekreacja konna itp.
2 -7 godziny:
nauka podstaw czyszczenia konia, siodłanie oraz kiełznanie konia, wsiadanie i zsiadanie, dopasowanie strzemion, nauka ruszania – lonża lub wymarsz w teren, nauka skrętów (wolty oraz półwolty) w terenie, zatrzymywanie ze stępa, cofanie oraz zmiana kierunku jazdy, dosiad w stępie, przechodzenie ze stępa do kłusa, anglezowanie i kłus pośredni, kontrola nad koniem w kłusie, ćwiczenie dosiadu w kłusie, zjazd i wjazd pod górę w kłusie, kłus wysiadywany, jazda w zastępie i wymijanie, pokonywanie zakrętów w kłusie

Pakiet 9-godzinny:
To pakiet 7 godzinny + kontrola i utrzymanie w kłusie, skakanie przez rów i niskie przeszkody, przygotowanie do galopu, pierwszy galop, kontrola i utrzymanie w galopie.

Pakiet 12-godzinny:
To pakiet 9 godzinny + ćwiczenia w galopie, pokonywanie przeszkód w galopie, zmiana kierunków
w galopie, terenowa przejażdżka, sprawdzenie umiejętności.

Proponowany harmonogram jazd konnych jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od umiejętności uczestników i stopnia zaawansowania w jeździectwie.
Istnieje możliwość jazdy w terenie bez realizacji załączonego programu, po stwierdzeniu przez instruktora nauki jazdy konnej wystarczających umiejętności uczestników.

3 godzinny rajd to wyprawa dla wprawionych jeźdźców. Grupa będzie podążać leśnymi dróżkami pokonując  różnego rodzaju przeszkody, wzniesienia, pagórki. To będzie wielki finał obozowej nauki. (Uwaga – ze względu na bezpieczeństwo w rajdzie będą mogli wziąć udział uczestnicy, którzy pewnie czują się  w swobodnej jeździe konnej oraz zostaną zakwalifikowani przez instruktorów).


A DODATKOWO….

PODRÓŻNICZO

USTROŃ
Odwiedzimy piękny Park Zdrojowy w Ustroniu, w którym znajduje się pijalnia wód mineralnych oraz ustrońska tężnia. To będzie okazja do chwili relaksu wśród licznych atrakcji, a także oddechu powietrzem nasyconym licznymi minerałami. Po spacerze oczywiście chwila na lody!

LEŚNY PARK NIESPODZIANEK
To niezwykłe miejsce, które musi odwiedzić każdy ciekawy świata. Jak sama nazwa parku wskazuje czekają tam na nas same niespodzianki – w tym emocjonujące pokazy lotów ptaków drapieżnych oraz sów.  Oprócz tego będziemy mogli karmić muflony i daniele, zobaczymy z bliska wiele leśnych zwierząt, a to wszystko z pięknym widokiem na góry i doliny Beskidu Śląskiego.
ALE JAZDA! – TOR SANECZKOWY RÓWNICA
Wiatr we włosach gwarantowany! Czeka nas emocjonujący przejazd pierwszym w Beskidach torem saneczkowym typu roller coaster.  600 metrów zakrętów, serpentyn i podjazdów, a to wszystko kilka metrów nad ziemią! ( 2 zjazdy)

WYCIECZKI PIESZE:
W zależności od kondycji uczestników proponujemy następujące wyjścia na wycieczki piesze:
    • Brenna - schronisko na Bratniej,
    • Park Rekreacyjny wraz z amfiteatrem w Brennej,

ARTYSTYCZNIE

W CIENIU BESKIDU!
To zdecydowanie atrakcja dla poszukiwaczy przygód. Odwiedzimy Kozią Zagrodę – miejsce,
w  którym dowiemy się wszystkiego o kulturze mieszkańców Beskidu Śląskiego, poznamy regionalne stroje i instrumenty. Pod dachem kolyby – góralskiej chaty, weźmiemy udział w ciekawych zajęciach rękodzielniczych ale przede wszystkim nauczymy się tworzyć PRAWDZIWE GÓRALSKIE ZAWIESZKI NA SZYJĘ. Na deser spróbujemy pysznego koziego sera.

ZAKRĘCONY ŚWIAT QUILLINGU
Obudź swoją fantazję i stwórz własny papierowy świat. Quilling to popularna technika papieroplastyki wykorzystywana do tworzenia niebanalnych kartek okolicznościowych, biżuterii czy ozdób.  Sam zdecyduj co stworzysz, czy będzie to kartka z wakacji, biżuteria, szalone zwierzaki czy może abstrakcyjne wzory? Dla najlepszych artystów przewidziane upominki. Wystarczy Twoja wyobraźnia i nasz papier!

MYDLANE INSPIRACJE
Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Udowodnimy, że mydło służy nie tylko do mycia – ale może być to również forma twórcza. Skomponujmy swoje unikatowe mydło w ulubionym kolorze, z dodatkami, które będą nam najbardziej odpowiadać.

SPORTOWO

TAJEMNICZA MAPA
Podzieleni na drużyny, pod okiem wychowawców ruszymy na leśną wędrówkę. Stworzymy mapę dla drużyny przeciwnej, która prowadzi do ukrytego skarbu. Czy uda im się ją rozszyfrować? Sprawdźmy to!

SZTUKA PRZETRWANIA
Poznamy podstawowe zasady przetrwania w lesie: nauczymy się jak zbudować szałas i przygotować różne formy ognisk, a także rozpalać ogień bez użycia zapałek.  Dowiemy się jakie dary lasu mogą posłużyć nam jako żywność.
AMERICAN DINNER
Tym razem odbędziemy podróż kulinarną. Poczujemy się jak prawdziwi teksańscy kowboje i zjemy amerykańskiego burgera! Oczywiście sami je skomponujemy wykorzystując  nasze ulubione dodatki. To nie wszystko! Wieczorem zorganizujemy sobie wieczór filmowy z kubłem popcornu.

INNE ATRAKCJE I ZABAWY:

Ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteki, chrzest i śluby kolonijne, gry i zabawy ruchowe na powietrzu, zawody sportowe: siatkówka, koszykówka, dwa ognie, kometka, randka w ciemno, konkurs wiedzy o wychowawcach, wieczór humoru i dowcipu, konkursy z nagrodami i upominkami, zajęcia świetlicowe w przypadku złej pogody.

UWAGA:
Program jest ramowy. Jego realizacja uzależniona będzie od kondycji i wieku uczestników.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE (dla chętnych):

ENERGYLANDIA – NAJWIĘKSZY PARK ROZRYWKOWY W POLSCE
Weźmiemy udział w całodziennym szaleństwie w rodzinnym parku rozrywki ENERGYLANDIA w Zatorze. Park podzielony jest na trzy strefy tematyczne, w których łącznie znajduje się 60 różnych atrakcji.  To właśnie tam czeka na nas:
    • MEGA COASTER HYPERION – największy i najszybszy Mega Coaster w Europie.
    • ROLLER COASTER F1 - jeden z najszybszych Rollercoasterów
w Europie Środkowo-Wschodniej
    • TSUNAMI DROPPER
    • SPACE BOOSTER – ARMAGEDON
    • A także  karuzele, urządzenia ekstremalne, restauracje, bary, sklepy z pamiątkami i tysiące innych atrakcji.

Cena: 99 zł *wycieczka organizowana przy min. 20 uczestnikach. Cena wycieczki może ulec minimalnej zmianie z chwilą uaktualnienia cennika na okres wakacyjny 2019 przez Energylandia
INFORMACJE
Lato 2020
Specjalne oferty! Mnóstwo zniżek i promocji!
Dzwoń i pytaj: +48 58 562 25 45
Zainteresowanym wyślemy szczegółowe oferty.
 
Ilość wejść: 1269117
Ilość odsłon: 2058423
Aktualnie osób online: 4