Wycieczka Szkolna 2 dniowa
Trasa: WIELKOPOLSKA-Gniezno, Ostrów Lednicki, Poznań
DZIEŃ I:
Rano zbiórka i przejazd do Gniezna: zwiedzanie Katedry wraz ze słynnymi romańskimi drzwiami św. Wojciecha. Zwiedzanie multimedialnej wystawy 3D w Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz zajęcia edukacyjne, np.: Życie i zwyczaje rycerskie” lub “Budowanie grodu”. Przejazd do Ostrowa Lednickiego i zwiedzanie Muzeum Pierwszych Piastów  przeprawa promem na wyspę położoną na jeziorze Lednica, na której znajdował się jeden z najważniejszych grodów państwa pierwszych Piastów.
Na koniec zwiedzanie wystawy na terenie folwarku w Dziekanowicach. Przejazd do Poznania, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ II:
Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Poznania: Ostrów Tumski - Katedra i Podziemia - pozostałości I i II Katedry z czasów pierwszych Piastów, groby naszych władców; Stare Miasto  spacer po Rynku, Ratusz, fontanna Prozerpiny, Pręgierz, Domki Budnicze, Pomnik Bamberki, Pałac Górków, Fara; Pomnik Poznańskiego Czerwca 1956, Zamek Cesarski (z zewnątrz); Palmiarnia.
Pokaz robienia rogali w Rogalowym Muzeum Poznania - legendy o powstaniu Rogali, zapoznanie się z recepturą rogali oraz degustacja. Grupa uczestniczy też w przygotowaniu Rogali pomagając Rogalowemu Mistrzowi. Wyjazd w drogę powrotną.                                                                     

Cena obejmuje: przejazd autokarem na całej trasie; 1 nocleg; 1 śniadanie; 1 obiadokolację; usługę przewodników lokalnych; opiekę pilota BUT EWA; ubezpieczenie NNW kraj. Na bilety wstępu należy posiadać 54 zł/os.
Możliwość rozszerzenia programu:obiad w drodze powrotnej ok. 20 zł.
Cena: 270 zł/os.
Aktualnie wycieczek w bazie: 63
INFORMACJE
Lato 2020
Specjalne oferty! Mnóstwo zniżek i promocji!
Dzwoń i pytaj: +48 58 562 25 45
Zainteresowanym wyślemy szczegółowe oferty.
 
Ilość wejść: 1269086
Ilość odsłon: 2058392
Aktualnie osób online: 2