Kurtki puchowe damskie – idealny wybór na zimę

Kurtki puchowe damskie – idealny wybór na zimę

Kurtka puchowa jest przede wszystkim bardzo ciepła, lekka i wytrzymała. Jej zalety wynikają z zastosowania puchu, który skutecznie chroni przed zimnem i grzeje. Do wyboru jest wiele puchowych modeli, które różnią się stylem, kolorem i krojem. Kilka inspiracji na zimowe stylizacje znajdziesz poniżej.

Kiedy zaczyna się jesień, a potem nadchodzi zima, musimy jak najlepiej przygotować się silny wiatr oraz na niskie temperatury i nieprzyjemne, ostre powietrze i wiatr. Żadna z nas nie lubi przecież marznąć – czy to na spacerze z dzieckiem lub z psem, czy w drodze do pracy. Dobrym rozwiązaniem będzie kurtka puchowa, dzięki której przetrwasz te trudne miesiące.

Jakie cechy powinna mieć idealna kurtka damska na zimę?

Ważne, by zimową porą wybierać jak najcieplejsze kurtki, ale uszyte z materiałów oddychających. Do wyboru jest wiele opcji, ale wiele z nich kusi jedynie stylistyką. Jesienią i zimą to jednak za mało – wtedy są inne priorytety.

Dobra kurtka pikowana powinna zagwarantować Ci ciepło i komfort, a także swobodę ruchów oraz modny outfit. Może zawierać naturalny puch albo jego alternatywę. Dawniej zimą zwykle nosiłyśmy ciepłe kurtki puchowe, które były wypełnione puchem naturalnym. Obecnie popularniejsze są jednak modele z puchem syntetycznym.

Wybierając model dla siebie, weź pod uwagę kilka parametrów. Zwróć uwagę głównie na materiały, z których uszyte są kurtki oraz ich wykończenie i rodzaj ocieplenia. Ważne też, by była wodoodporna, wytrzymała oraz łatwa w pielęgnacji. Powinna sprawdzić się w zmiennych warunkach atmosferycznych. Znaczenie mają też elementy dodatkowe – jak kaptur, stójka czy ściągacze, bo mogą skutecznie ochronić Cię przed utratą ciepła oraz przed wiatrem.

Kurtki pikowane damskie – na zimę w mieście

Jeśli zwykle podróżujesz samochodem albo komunikacją miejską, wystarczająca będzie kurtka pikowana. Jest stylowa, modna i ciepła, zapewni elegancki look oraz komfort. Bez problemu dopasowuje się do sylwetki i podkreśla jej atuty. Może zawierać m.in. puch syntetyczny, sztuczny, produkowany z włókien poliestrowych, które mają ważne właściwości izolacyjne.

Izolacja od zimna to główna zaleta pikowania. Powietrze uwięzione między warstwami zatrzymuje temperaturę, a przeszycia dodatkowo podtrzymują materiał i gwarantują komfort. Kurtka pikowana to już klasyk w damskiej garderobie i baza wielu stylizacji na zimę. Ważne, by miała kaptur – może być odpinany. Głowa to część ciała wyjątkowo narażona na wychłodzenie, dlatego dobrze wykonany kaptur jest na wagę złota.