Idzie lato-czas kupić nowe buty!

Idzie lato-czas kupić nowe buty!

Latem mnóstwo czasu spędzamy na świeżym powietrzu i dużo częściej wychodzimy z domu. Jest to także okres, kiedy to intensywnie podróżujemy. Zwykle na ten czas zmieniamy swoją garderobę na taką, która będzie dostosowana do pogody. Ważnym elementem letniego wizerunku kobiety będą także buty, których warto mieć co najmniej kilka par. 

Jakie buty warto nosić latem?

Latem nosimy bardzo różne stylizacje. Dość często są to stroje wygodne i sportowe, do których pasują trampki, sneakersy i tenisówki. Innym razem chcemy wyglądać po prostu schludnie, bo udajemy się na przykład do pracy i wtedy bardzo dobrze sprawdzą się buty baleriny. Latem warto wybierać baleriny ażurowe oraz baleriny z częściowo odkrytymi palcami albo baleriny z odkrytą piętą. Z kolei gdy chcemy założyć zwiewną sukienkę doskonale sprawdzą się sandały. Obecnie na rynku sandały występują w bardzo wielu modelach. Mogą to być buty płaskie, na koturnie albo na obcasie. Od lat powodzeniem cieszą się także buty rzymianki. Z kolei panie które cenią sobie niezobowiązującą wygodę, mogą kupić buty typu espadryle albo wsuwane tenisówki, w letnich kolorach. 

Jakie obuwie kupić na wakacyjny wyjazd?

Gdy wybieramy się na urlop często zastanawiamy się jakie buty ze sobą zabrać. Wiele będzie zależało od charakteru wypoczynku. Zwykle podczas urlopu dużo spacerujemy oraz jeździmy na rowerze. Dobrze jest więc zabrać sandały sportowe. Na krótkie wyjścia oraz pobyty przy ognisku, na grillu a także na plażę można zabrać ładne klapki, które pozwolą naszym stopom nieco odpocząć. Osoby, które nastawiają się na kąpiele w morzu czy jeziorze mogą także zabrać specjalne buty do wody. Szukając butów, które będą dobre na plażę należy zwrócić uwagę zarówno na to z jakiego materiału są wykonane oraz jaką mają podeszwę. Materiał takich butów powinien wykazywać odporność na piasek oraz wodę.

Warto poświęcić nieco uwagi doborowi butów zabieranych na letnie wyjazdy. Będą one doskonałym dopełnieniem letnich stylizacji i przyczynią się do tego, że komfortowo będziemy spędzać czas w różnych sytuacjach.